ساندویچ پانل لانه زنبوری

ساندویچ پانل لانه زنبوری

ساندویچ پانل لانه زنبوری یکی از انواع پانل‌هایی است که هندسه‌ای شبیه به لانه زنبور داشته، و جنس لایه‌های اطراف این پانل از الیاف، شیشه و فلز است که در واقع از نوع فیبر کربن و یا فایبرگلاس است.

ساندویچ پانل لانه زنبوری ساختاری تو خالی و سبک داشته، اما جهت استحکام بیشتر این فضاهای خالی را با فوم پر می‌کنند، جنس هسته این پانل‌ها نیز از نوع پلی اتیلن است.

اما این پانل‌‌ها علی رغم سبک بودن، مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند.فرآیند تولید این پانل‌ها به گونه‌ایست که هسته پانل در یک فرآیند کشیده شده و سپس توسط چسب به لایه‌‌های محافظ اطراف چسبانده می‌شود.

از دیگر مزایای ساندویچ پانل لانه زنبوری می‌توان به مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی، مقاومت فیزیکی و مکانیکی بالا و عملکرد بسیار عالی به عنوان عایق حرارتی و صوتی اشاره کرد.

کاربرد ساندویچ پانل لانه زنبوری

یکی از پرکاربردترین موارد استفاده از ساندویچ پانل لانه زنبوری، استفاده از این پانل‌ها در ساندویچ پانل‌های آلومینیومی و در بدنه ماهواره‌ها می‌باشد. از آن جایی که از این پانل‌ها در صنایع حساسی استفاده می‌شود، این پانل‌ها باید عاری از هرگونه عیب و نقص بوده و ساختاری یکپارچه و یکدست داشته باشند.

از همین رو آزمون‌ و تست‌های متعددی مانند اندازه‌گیری ضخامت هسته، چگالی، خواص برشی هسته، خواص فشاری لبه‌ای هسته و…اندازه‌گیری می‌شود.

جالب است بدانید از ساندویچ پانل لانه زنبوری در صنعت هواپیمایی جهت کاهش صدای موتور جت نیز استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل‌های لانه زنبوری کاربرد‌های متنوع و وسیعی در تمام زمینه‌ها دارد که از جمله آن می‌توان به ساخت ساختمان‌های اداری و مسکونی / صنایع هوافضا / آسیاب‌های بادی / اتومبیل‌ها / حمل و نقل / راه و ترابری / ساخت تانک / محافظ‌های حرارتی / رادارها/ صنایع ورزشی / صنایع هوایی و ساخت هلی کوپتر/ حتی ساخت واگن‌های قطار اشاره کرد.

قیمت ساندویچ پانل لانه زنبوری

همان طور که میدانید با توجه به نوسانات اخیر بازار تعیین قیمت ساندویچ پانل‌ها کار دشواری است. از همین رو جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشخصات و قیمت ساندویچ پانل لانه زنبوری از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان فروش ما در واحد مربوطه تماس حاصل کرده و از جزئیات خرید این محصولات مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *