انواع ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل

امروزه با توجه به شناخت و پی بردن به خواص ساندویچ پانل‌ها، این سازه‌ها جایگزین بسیار خوبی برای سایر مصالح در بخش‌های مختلف صنعت ساخت و ساز شده‌‌اند و در همین راستا از ساندویچ پانل‌ها هم به عنوان ساندویچ پانل دیواری، و هم ساندویچ پانل سقفی استفاده می‌شود.

این سازه‌های پر کاربرد و پر مصرف، برای هر نوع کاربری و ساختمانی طراحی و تولید شده است. از این پانل‌ها برای درجه حرارت مثبت و مقاوم به آتش سوزی تا درجه حرارت منفی در سردخانه‌ها استفاده می‌شود.

بنابراین این سازه‌ها را در اماکن گوناگونی از جمله سردخانه‌ها و صنایع برودتی، سالن‌های ورزشی، سوله‌ها، کانکس‌ها، سازه‌ها و کارخانجات صنعتی، انبارها و کانتینرها و…استفاده می‌کنند.

این سازه‌ها با داشتن ساختاری سه لایه و ساده یکی از مستحکم ترین سازه‌ها را در برابر زلزله، آتش سوزی، نیروهای کششی و خمشی، تغییرات شرایط آب و هوایی، رطوبت، زنگ زدگی، مواد شیمیایی و اشعه UV می‌سازد.

در نتیجه ساندویچ پانل‌ها تبدیل به یکی از محبوب ترین مصالح برای ساخت و ساز شده‌اند زیرا علاوه بر سبک بودن و حمل و نقل آسان به سرعت نصب و اجرا شده، زمان ساخت و ساز را کاهش و هیچ گونه ضایعاتی نیز تولید نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *